Konsultacje w zakresie:

  • dolegliwości bólowych w ciąży
  • aktywności fizycznej w okresie ciąży i po porodzie
  • treningu mięśni dna miednicy (mięśni Kegla)
  • praktyk pielęgnacyjnych wg koncepcji NDT-Bobath
  • stymulacji rozwoju psychoruchowego dziecka

 

TENS - Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation

Działa poprzez łagodne impulsy elektryczne przekazywane przez elektrody do włókien nerwowych znajdujących się pod skórą. TENS działa na dwa sposoby: po pierwsze impulsy TENS blokują sygnały bólowe (zgodnie z Bramkową Teorią Bólu) a po drugie sprawiają, że Twoje ciało wytwarza swoje własne środki przeciwbólowe - tzw. endorfiny. Urządzenia TENS wypracowały sobie pozytywną opinię lekarzy, którzy polecają je jako niezwykle bezpieczne i skuteczne metody uśmierzania bólu.

 

Kinesiology taping

Jest jedną z metod stosowanych w fizjoterapii. Spośród wielu zalet stosowania kinesiotapingu na pierwszy plan wysuwa się bezbolesność, oraz bezpośrednie oddziaływanie głównie na warstwy powierzchowne, czyli skórę, (oczywiście działanie pośrednie obejmuje również układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy). W przypadku ciąży właśnie te czynniki, czynią tę metodę bezpieczną zarówno dla mamy jak i rozwijającego się dziecka.

Ciąża jest wyjątkowym okresem dla kobiety i jej organizmu, pojawiają się zmiany biomechaniczne, które przyczyniają się do zaburzeń statyki i dynamiki organizmu. W konsekwencji bardzo często występują bóle odcinka lędźwiowo – krzyżowego kręgosłupa, które nasilają się głównie w trzecim trymestrze ciąży, bóle stawów krzyżowo – biodrowych, nie rzadko również bioder i kolan. Równie częstą dolegliwością, są powstające obrzęki limfatyczne nóg oraz żylaki. Działanie kinesiotapingu u kobiet w ciąży zostało potwierdzone badaniami autorstwa T. Senderek, S. Breitenbach, I. Hałas: „Kinesiotaping – nowe możliwości fizjoterapii kobiet w czasie ciąży”, przedstawiają one skuteczność tej metody w terapii obrzęków kończyn dolnych i bólów kręgosłupa lędźwiowo –krzyżowego. Kinesiotaping ma znaczące zastosowanie również po porodzie, aplikacja na powłoki brzuszne przyspiesza regenerację i poprawia krążenie w tym obszarze, natomiast plaster odpowiednio naklejony na piersi ułatwia produkcję mleka.


- 501 854 923 -